Akıllı Yazılımlara Öncülük Ettik

Akıllı Yazılımlara Öncülük Ettik

Yalın Software’in Ar-Ge projeleri ile ‘Akıllı Yazılımlar’ teknolojik gelişiminin öncülüğünü üstlendiğini ileri süren firma ortağı Ertan Yılmaz,”Geneu-Kendi Yazılımını Kendin Yap” projesi ile de yazılım sektöründe öne çıktıklarını bildirdi.

Yalın software’in 2001 yılında kurulduğunu söyleyen Yılmaz,akıllı ve yenilikçi ERP,MRP2,ileri planlama,çizelgeleme ve sahadan veri toplama yazılımları ürettiklerini söyledi.

Yılmaz ,”Yaptığımız kurumsal yazılımlar sayesinde önemli bir tecrübe edindik.Ar-Ge projelerimiz ile ‘akıllı yazılımlar’ teknolojik gelişiminin öncülüğünü yaptık ” dedi.

Ertan Yılmaz 2014 ‘te iki yeni Ar-Ge projesi daha yaparak ,2008 ‘den bu yana imza attıkları Ar-Ge sayısını 13’e çıkardıkları bilgisini verdi.Yılmaz ürün portföylerini yenilikçi yazılımlar seviyesine getirdiklerini,yenilikçi ürünlerin cirodaki payını da yüzde 50 ‘ye yükselttiklerini vurguladı.Yılmaz,”2008 ile 2014 yılları arasında TÜBİTAK ve TEYDEB destekli dört proje,kendi öz kaynaklarımızla da dokuz Ar-Ge projesi gerçekleştirdik ” diye konuştu.

Ar-Ge faaliyetlerine cironun yaklaşık yüzde 60’ını ayırdıklarını söyleyen Yılmaz, 2015 yılında da bu oranlarda yatırım yapmaya devam edeceklerini aktardı..

Yılmaz, 2014 ‘te Ar-Ge projeleri ile yeni iki alana ürün kazandırdıklarını belirterek,bunların ürün planlama konusunda optimizasyon yazılımları IPS ve IQPS ile ‘Kendi Yazılımını Kendin Yap’ sloganına sahip Geneu olduğunu vurguladı.2008 ‘de başlayan 2015 ‘te de bazı süreçleri devam edecek olan IPS ve IQPS ‘nin yapay zeka algoritmalarını kullanarak kaynak verimliliği sağladığına dikkat çeken Yılmaz,uygulamanın ilave yatırım yapmadan kapasite artışı imkanı verdiğini bildirdi.

 

Yılmaz ‘Üretici işletme için bu kaynaklar insan ve makine iken ,lojistik sektörü için araç ve insan ,eğitim sektörü için öğretmen,derslik ,sağlık sektörü için ameliyathane ,doktor ve hemşire olabiliyor.Burada amaç kısıtlı kaynakları en iyi nasıl kullanırız? İşte bu yetenekler ile işletmelerimizin planlama kaynaklı maliyet sorunlarını çözebiliyoruz.” açıklamasını yaptı.Yılmaz ,2014 başlarında tamamladıkları Geneu ile de kullanıcıların kendi yazılımlarını yapmalarını sağlayarak kolay ve geliştirilebilir bir yazılım kullanımı imkanı oluşturduklarını vurguladı.

2015 ‘te ise kullanıcıların oluşturdukları yazılımları başkaları ile paylaşabilmelerini sağlayacak bir platform için proje planladıklarını sözlerine ekledi.