Gündem Gazetesi: Gemlik Meslek Yüksek Okulu Protokolü

Üniversitede Meslek Protokolü

Uludağ Üniversitesi Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek okulunda düzenlenen törenle, eğitim ve uygulama protokolü imzalandı.

Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek okulu Müdürü Prof.Dr.Kemal Sulhi Gündoğdu ve Yalın Bilişim firması yetkilisi Yağmur Melih Gürtunca arasında imzalanan protokol uyarınca firma tarafından yazılımı yapılan programların, programları satın alan firmalarda istihdam edilmesi sağlanacak.

Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek okulu seminer salonunda yapılan toplantıda konuşan Prof.Gündoğdu, meslek yüksek okullarında son sınıflarda görülen eğitimin %40’nın teorik, %60’ının ise uygulama olduğunu belirterek, daha önce Borusan Lojistik firması ile yapılan deniz ve limancılık protokolünün ardından Bilgisayar programcılığı ile devam eden uygulamalı eğitimlerin, ilerleyen dönemlerde Gıda, Dış Ticaret, Makine, Bahçe tarımı ve harita kadastro bölümlerinde devam ettirmeyi istediklerini söyledi.

Yalın Bilişim firması sahibi Yağmur Melih Gürtunca’da yaptığı konuşmada, bilişim ve teknoloji işbirliğinin genişlemesi için çaba sarf ettiklerini belirterek, öğrenci iş, işletmeler personel bulamadıklarından şikayetçi olduğunu söyledi. Gürtunca, her mezun olan bilgisine bakmadan bir firmaya genel müdür olmak istiyor, ancak diploma değil bilgi ve tecrübe piyasa da iş yapıyor dedi.

Gemlik Asım Kocabıyık Meslek Yüksek okulu kurucu müdürü Prof.Dr.Abdurrahim Korukçu’da yaptığı konuşmada, yapılan protokolden dolayı memnuniyetini dile getirerek, eğitim için yapılan her türlü faaliyet bana şevk veriyor.

Gemlik Belediye başkanı Fatih Güler ve ilçe emniyet müdürü Kenan Kerdiğe’nin de hazır bulunduğu imza töreni yapılan konuşmaların ardından son buldu.

Haber:Hurşit Topal