Yalın Software Eureka Vendure Forum’a katıldı

Yalın Software Eureka Vendure Forum’a katıldı

18-19 Ekim’de İstanbul’a düzenlenen EUREKA Venture Forum’a YALIN SOFTWARE de katıldı. Etkinlik, ulusal ve uluslararası girişim ve risk sermayesi fonları ile Avrupa’nın birçok ülkesinden EUREKA projesi sahibi erken aşama yüksek teknoloji şirketlerini buluşturdu.

Forumda sunum yapan YALIN SOFTWARE Yazılım Bölümü Yöneticimiz Volkan Akkuş; Dünya için yeni bir ürün geliştirilmesi (yeni bir fikir odağında dünya pazarlarında olmayan bir ürünün geliştirilmesi) kategorisinde 1501- Tübitak Sanayi AR-GE Projeleri Destekleme Programıyla desteklenen “GENEU” End User Software Developing konusunda katılımcılara bilgi verdi.

EUREKA Hakkında kısa bilgi;

EUREKA pazar odaklı, kısa sürede ticarileşebilecek ürün ve süreçlerin geliştirikmesine yönelik projelerin desteklendiği uluslararası işbirliği platformudur. 1985 yılında Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 18 ülke ve Avrupa Birliği’nin katılımıyla kurulan EUREKA o tarihten bu yana 2500’den fazla Ar-Ge projesinin desteklenmesini ve 25 Milyon Avro’nun üzerinde Ar-Ge hacmi yaratılmasını sağlamıştır. EUREKA Programı’nın Temmuz 2012 – Haziran 2013 tarihleri arasındaki dönem başkanlığını Türkiye üstlenmiştir. Dönem başkanı olarak 42 ülke ve Avrupa Komisyonu’nun liderliğini üstlenen Türkiye, bu süre zarfında EUREKA Programı’nın geleceğine yön verilmesinde etkin rol alacaktır.

Kaynak: http://www.tubitak.gov.tr/sid/0/cid/29305/index.htm