Yalın Software’e Ödül

Yalın Software’e Ödül

“Hayatı Kolaylaştıran Akıllı Teknoloji Üretimi” ödülü Yalın Software’e

Stratejik öneme sahip bilişim sektöründe ilk sahiplerine verilen “BİSİAD Bilişim Ödülleri” düzenlendi. Bursa’dan 22 ülkeye bilişim ihracatı ve 70 milyon Türk Lirası ciro yapan firmalar ödüllerini aldı.

Katılımcılar arasında, AK Parti Bursa Milletvekilleri Mustafa Öztürk, M. Kemal Şerbetçioğlu, CHP Bursa Milletvekilleri Aykan Aydemir, İlhan Demiröz, AK Parti Bursa İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa’daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri, BİSİAD Yönetimi, bilişim sektörünün önemli firmaları ve dernek üyeleri de yerlerini aldı.Katılımcıların bir kısmının  ödül aldığı törene yoğun ilgi vardı.

Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği(BİSİAD) tarafından düzenlenen ödül töreninde açılış konuşmasını BİSAD Başkanı Osman Akın gerçekleştirdi.  Bilişim sektörüne destek çağrısı yapan Osman Akın, “sektörün gelişimine yönelik uluslararası alanda gerçekleştirilecek kongre düzenlemeyi planladıklarını” da söyledi.

ULUTEK Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Parseker ise gelecek yüzyıla damgasını vuracak bilişim sektörünün geleceğinin bugünden çizilmesi gerektiğini ifade etti.

Bilişim’in geleceğin ve konforlu bir hayatın kapısının anahtarı olduğunu belirten CHP Bursa Milletvekili ve Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu Üyesi Aykan Erdemir, Bursa’ya Bilişim Vadisi kazandırılmasını istediklerini söyledi.

Konuşmaların ardından bilişim firmalarına ödülleri verildi. Ödül alan firmalar arasında, YALIN SOFTWARE adına “Hayatı Kolaylaştıran Akıllı Teknoloji Üretimi” ödülü Yazılım Uzmanı Sema Bahar’a takdim edildi.