Yazılım Sektöründe Sizi Neler Bekliyor ?

Yazılım Sektöründe Sizi Neler Bekliyor ?

Bursa Bilişim Sektörü İş Adamları Derneği’nin (BİSİAD) desteğiyle, Uludağ Üniversitesi Matematik Bölümü öğrencilerine,Yalın Software Yazılım Yöneticisi Volkan Akkuş‘un anlatımıyla sunulan “Yazılım Sektöründe Sizi Neler Bekliyor” konulu seminer düzenlendi.   Seminerde matematik bölümünde okuyan üniversite öğrencilerine,  Yazılım Yöneticisi Volkan Akkuş, yazılımcı olmayı düşünen gençleri nasıl bir geleceğin beklediği, kariyer olanakları ve maddi getirileri hakkında detaylı  bilgi verdi.

Öğrencilerden büyük ilgi gören seminerde Akkuş, yazılım alanındaki yetişmiş personel ihtiyacına dikkat çekti. Akkuş, “ Ülkemizde özellikle İstanbul ve Bursa, yurt dışında ise Amerika ve Avrupa yazılım alanında yetişmiş personel ihtiyacını karşılayamıyor. Bu sektör her geçen gün hızla büyüyor. Matematik temeli olan öğrenciler olarak bu alanda başarılı olabilirsiniz. Yazılım sektöründe uzmanlaşmayı tercih ederseniz, iş bulma kaygısı yaşamazsınız.” dedi.

– Volkan AKKUŞ: “YAZILIM SEKTÖRÜNDE BURSA’DA İŞGÜCÜNE İHTİYAÇ VAR”

Bursa’da yazılım vadisi projesinin hayatta geçmesinin ardından sektörün insan kaynağı ihtiyacının daha da artacağını vurgulayan Volkan Akkuş sözlerini şöyle sürdürdü. “Bursa’da bilgisayar mühendisliği bölümü maalesef öğrenci kabul etmiyor. Dernek olarak ısrarla bu konunun üstünü çiziyoruz. Ancak, ilk mezunlarını bile en erken beş yıl sonra verebileceğine göre, bu durumun siz matematik öğrencileri tarafından değerlendirmesi gerektiğini düşünüyorum.  Yazılım sektöründeki açığı görerek, bunu kendiniz adına fırsata çevirebilirsiniz.”

Volkan Akkuş’un konuşmacı olduğu seminer, öğrencilerin sorularının yanıtlanması ile sona erdi.